Deel dit nieuws
Rapportage Edifact laboratoria
01-09-2011Naar aanleiding van opmerkingen over het frequent rapporteren van ‘volgt’ als uitslag, is er na afstemming in het Eerste-tweedelijnsoverleg van de Huisartsenvereniging Arnhem (HVA) en Rijnstate besloten om de frequentie van de Edifactrapportage van het Medisch Microbiologisch en Immunologisch Laboratorium (MIL), Klinisch Chemisch en Hematologisch Laboratorium (KCHL) en FarmaToxlab per 1 oktober 2011 te wijzigen.
Wat verandert er vanaf deze datum:
- Als alle resultaten van de laboratoriumaanvraag compleet zijn, worden de resultaten gerapporteerd. (Incomplete aanvragen worden niet gerapporteerd);
- Als de laboratoriumaanvraag na twee dagen niet compleet is, worden alle resultaten gerapporteerd. Bij verrichtingen waarvan het resultaat niet bekend is, wordt “volgt” gerapporteerd;
- Hierna worden enkel resultaten gerapporteerd indien gereed. Dat wil zeggen dat bij verrichtingen waarvan het resultaat niet bekend is geen “volgt” gerapporteerd wordt. Dit zal zich herhalen tot de order compleet is.
Cito-aanvragen en afwijkend rapporteren
Voor cito-aanvragen wijzigt de rapportage niet. Deze resultaten zullen dagelijks bij minimaal één resultaat gerapporteerd worden. Resultaten die niet bekend zijn, worden eenmalig als “volgt” gerapporteerd.
Mocht u af willen wijken van deze wijze van rapporteren, dan kunt u hiervoor contact opnemen met de Laboratoriuminformatielijn (LIL, via 088-005 7777).
MIL/KCHL

