Deel dit nieuws
Open dag groot succes!
22-03-2010Op 20 maart openden Ziekenhuis Rijnstate en Ziekenhuis Zevenaar hun deuren voor iedereen die het leuk vond een kijkje achter de schermen te nemen. In beide ziekenhuizen was een informatief en actief programma voor jong en oud.
Bezoekers konden op eigen gelegenheid door het ziekenhuis wandelen volgens een aangegeven route. Ze kwamen daarbij op plaatsen waar ze normaal gesproken niet kunnen komen, zoals de technische afdelingen en de keuken. Ook kregen bezoekers uitgebreide uitleg over allerlei vormen van onderzoek, zoals de echo, de MRI- en de CT-scan. Onder begeleiding konden bezoekers zelfs de operatiekamers en een ambulance van binnen bekijken.
Joepie, gips!
Ook kinderen hebben zich prima vermaakt: zij konden hun arm laten ingipsen, in sumoworstelpakken een parcours afleggen, met hun zieke knuffel naar de dokter, babypoppen in de couveuse leggen en nog veel meer.
Open dag landelijk
De open dag vormde de afsluiting van de campagne ‘Het Ziekenhuis Zorgt’, die de afgelopen drie jaar door de NVZ vereniging van ziekenhuizen is gehouden. De campagne had tot doel het imago van de Nederlandse algemene ziekenhuizen te verbeteren. In meer dan honderd vestigingen van bijna zeventig algemene ziekenhuizen namen ruim 200.000 belangstellenden een kijkje achter de schermen!

