Uw ziekenhuis met lokaties in Arnhem, Zevenaar, Velp, Dieren en Arnhem-Zuid.

Deel dit nieuws


Onderzoek onder huisartsen

21-06-2011 

Steeds meer mensen maken gebruik van social media, zoals Social Network Sites (Hyves, Facebook, LinkedIn), videoblogs (YouTube) en Twitter, en ook in de gezondheidszorg is dit het geval, zo blijkt onder andere uit een rapport van de Raad voor de Volksgezondheid en Zorg uit 2010. Social media geven internetgebruikers de mogelijkheid direct en interactief contact te hebben met andere gebruikers. Zo kunnen op Social Network Sites teksten en afbeeldingen worden geplaatst en kan gereageerd worden op berichten van anderen.

Vragenlijst

Voor de Unit Eerste-tweedelijn van Rijnstate is bovenstaande ontwikkeling aanleiding om te onderzoeken in hoeverre huisartsen in de regio Arnhem/Zevenaar gebruik maken van social media en de behoefte hebben om middels deze toepassingen met Rijnstate te communiceren. Om dit te achterhalen wordt de komende maanden een onderzoek uitgevoerd. Hierin staan social media centraal, maar wordt daarnaast meegenomen hoe u de huidige communicatiemiddelen vanuit Rijnstate (nieuwsbrief, extranet en andere vormen van digitale communicatie) ervaart en hoe deze eventueel verbeterd kunnen worden om beter aan te sluiten op uw wensen. Het onderzoek bestaat uit zowel kwalitatief als kwantitatief onderzoek. Het kwalitatieve deel bestaat uit een aantal interviews en het kwantitatieve deel uit een schriftelijke vragenlijst. Deze vragenlijst kunt u binnenkort verwachten. Uw deelname aan het onderzoek is van groot belang, omdat het onderzoek alleen bij voldoende medewerking tot betrouwbare resultaten kan leiden. Wij vragen u dan ook de vragenlijst in te vullen en te retourneren.

Het onderzoek zal worden uitgevoerd door Marjolein Hoogteijling, Masterstudente Communicatiewetenschap aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Voor vragen en opmerkingen betreffende het onderzoek kunt u contact met haar opnemen via e-mail (m.hoogteijling@student.ru.nl of uniteerstetweedelijn@rijnstate.nl).

Alvast bedankt voor uw medewerking.