Uw ziekenhuis met lokaties in Arnhem, Zevenaar, Velp, Dieren en Arnhem-Zuid.

Insuline pennen en naalden

Vrijwel elke producent van insulines maakt gebruik van insulinepennen om de insuline toe te dienen. De oude insulinespuitjes worden vrijwel niet meer gebruikt. Elke fabrikant heeft zijn eigen pensysteem waar alleen de eigen insuline ampullen in kunnen.

Als deze pennen gebruikt worden voor insuline ampullen van andere fabrikanten, dan is de juiste werking (lees: dosering) niet gegarandeerd! Gebruik dus altijd de insuline die bij een bepaald pensysteem past.

Er zijn twee soorten pensystemen: pennen waar uw steeds een nieuwe insulinepatroon in moet doen, en de zogenaamde wegwerppennen. De hoeveelheid insuline die deze pennen maximaal kunnen bevatten is gelijk. De wegwerppennen worden zoals de naam aangeeft na gebruik weggegooid. Van beide typen zijn vele soorten en maten.
Evenals bij het kiezen van een glucosemeter raden wij u aan eerst te overleggen met de verpleegkundige van het DiVAs voordat u een bepaalde pen kiest.

Materialen bestellen

Materialen zoals glucosestrips, lancetten voor de vingerprik en insulinenaalden kunt u bestellen. De DiVas verpleegkundige helpt u graag bij uw keuze en bestelling.